fortunaauto.lv

Manuālā vai automātiskā ātrumkārba: ko izvēlēties ?

Iegādājoties jaunu automašīnu, katrs vadītājs saskaras ar jautājumu – kādu ātrumkārbu izvēlēties? Pat šodien ir ļoti daudz automašīnu vadītāju, kuri dod priekšroku manuālajai ātrumkārbai, neskatoties uz automātiskās ātrumkārbas popularitāti un pieejamību. Šajā rakstā mēs centīsimies apsvērt šo divu vadības sistēmu priekšrocības un trūkumus, lai ikviens varētu viegli izlemt, kādai no tām dot priekšroku.

Manuālā ātrumkārba

Manuālā ātrumkārba atšķiras ar tās konstrukcijas vienkāršību, kas savukārt pozitīvi ietekmē transportlīdzekļa kopējās izmaksas, kā arī remonta izmaksas avārijas gadījumā un apkopi. Salīdzinot ar automātisko ātrumkārbu, automašīna ar manuālo ātrumkārbu patērē par 10-15% mazāk degvielas, ļauj izmantot visu motora un tā griezes momenta jaudu, kā arī ļauj iedarbināt motoru neveiksmīgas aizdedzes gadījumā.

Galvenais trūkums noteikti ir vadības sarežģītība, kas var traucēt iesācēju vadītājiem. Turklāt nepareiza pārnesumu pārslēgšana var pārslogot motoru vai sabojāt sajūgu.

Automātiskā ātrumkārba 

Automātiskās ātrumkārbas galvenā priekšrocība, protams, ir tās lietošanas ērtums. Tā prasa mazāku vadītāja iesaisti, jo nav nepieciešams pastāvīgi ieslēgt un atvienot sajūgu. Šī iemesla dēļ lielākā daļa iesācēju nevilcinoties dod priekšroku automātiskajai ātrumkārbai. Ar šo vadības sistēmu tiek samazināts arī motora pārslodzes risks.

Par trūkumiem var uzskatīt ievērojami dārgu remontu un apkopi, lielu svaru, kā arī lielāku degvielas patēriņu un mazāku kalpošanas laiku (noskrējiens līdz 200 tūkstošiem km), salīdzinot ar manuālo ātrumkārbu.

Katram transmisijas veidam ir savas priekšrocības un trūkumi, taču šodien ar lielu pārliecību var teikt, ka vispraktiskākā ir manuālā transmisija. Tomēr, ja galvenā prasība jums ir komforts, tad jūs varat droši dot priekšroku automātiskajai ātrumkārbai, it īpaši tāpēc, ka katru gadu tās kļūst uzticamākas, ekonomiskākas un izturīgākas.

Scroll to Top Яндекс.Метрика